neděle 8 prosinec 2019

Hlášení

1) Poplatky za odvoz odpadu v roce 2019 - 450,- Kč/osobu, popř. objekt a poplatek za psy - 50,-/psa, 75,-/každého dalšího, se vybíraji do 31.3. Poplatky můžete hradit i na účet obce č. 1361534379/0800 , v.s. číslo popisné, zpráva pro příjemce Vaše jméno a účel platby.  Prosíme občany o sdělení elektronického kontaktu, popř. tel. čísla osob vlastnící rekreační objekty v obci. Upozornění na místní poplatky nebude zasíláno v papírové podobě, pouze elektronicky.

 2) Obecní úřad stále nabízí občanům službu zasílání krátkých SMS-hlášení. Služba je zdarma, je nutné vyplnit žádost o zasílání SMS - http://www.sulikov.cz/domains/sulikov.cz/index.php/obecni-urad/uredni-deska/category/5-formulare-a-tiskopisy a doručit na OÚ.

3) PEKÁRNY BLANSKO OZNAMUJÍ, ŽE BUDOU Z DŮVODU PORUCHY VOZIDLA ZAJÍŽDĚT V ÚTERÝ A VE ČTVRTEK OD 10:30 - 11 HOD.

4) Spádová školka pro obec Sulíkov a pro Vřesice, je Mateřská škola Letovice, Čapkova 802/10,tel. 516 474 126. Je třeba tuto školku zkontaktovat a nahlásit, že dítě máte přijato do jiné školky. Jedná se především o povinnou docházku předškoláků.

Sběrný dvůr Letovice je do 31.12.2019 z technických důvodů uzavřen, není možné tam nyní vozit žádný odpad. 

 

OZNÁMENÍ - Společnost VSP Group,a.s. ,Olešnice, oznamuje, že z důvodu změny vodního zákona , od 1.1.2020 přestává provádět vývoz odpadů z jímek a septiků na pozemky. Tuto službu bude provádět pouze těm zájemcům, kteří mají uzavřenu platnou smlouvu na likvidaci odpadů za septiků a jímek do čističky odpadních vod. Tuto smlouvu při objednání služby předloží k nahlédnutí.

Sdělujeme, že vývoz odpadů z jímek a septiků do čističky odpadních vod provádí po domluvě Vodárenská akciová společnost Boskovice,a.s., telefonní spojení : 516427270, 516427272.

 

 

Pohostinství Vranová nabízí pracovní místa kuchaře, servírky, řidiče na rozvoz meníček a pomocnou sílu do kuchyně. Informace na tel.: 602 244 620.

 

 

Mudr. Petr Lukeš oznamuje,že z důvodu nemoci bude až do odvolání  v dětské ordinaci upravena ordinační doba.

Pondělí,středa,čvrtek v běžných ordinačních hodinách zastupuje Mudr. Neničková.

Úterý a pátek bude ordinace uzavřena.

 

 

Pro naši obec nabízí své služby kamenictví s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na jednoduchém telefonním čísle: 777-888-332

 Nabízí:

  • Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení

  • broušení starých hrobů

  • kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování

  • a jiné opravy a úpravy Vašeho hrobu

  • dnes sleva až 30%

  • opakuji telefonní číslo, které je platné po celý rok 777-888-332

Z důvodu častých stížností upozorňujeme, že spalování rostlinných materiálů je možné jen každý čtvrtek. Každé pálení a zamořování obou obcí kouřem v jiných dnech je zakázáno. Porušování obecní vyhlášky s následnou pokutou bude řešit přestupková komise v Letovicích.

 

Zpráva pro občany: V obci se nám pohybují bažanti obojkoví (2 kohouti a dvě slepice), původem krmeni u nás, nicméně je to stále divoká zvěř, která se nyní v dospělosti rozhodla rozšířit své teritorium a obšťastnit svou krásou celou obec. Není nutné se znepokojovat, protože komu se příčí cizí návštěvník na jeho pozemku, tak stačí zatleskat. Ptáci dokáží téměř okamžitě zmizet když cítí nebezpečí. Pokud se chcete kochat jejich majestátností a krásou, stačí si jich nevšímat a neohrožovat je. U nás jim sypeme zrní a když se občas zjeví, tak ví, kde se nazobat. Bude fajn, když bažanti přežijí zimu a třeba na jaře někde vyvedou kuřata. Myslím, že hladem netrpíme, abychom je kvůli kousíčku masa s obrovským množstvím peří museli hned likvidovat, když tu v posledních letech skoro nejsou. Bažanti dokáží skvěle ošetřovat brambory od mandelinek a nepohrdnou ani menšími slimáky, o dalším hmyzu se ani nemusím zmiňovat, jsou to takoví doktoři přírody (zahrady). Jako slepice nehrabou. I když nepůvodní druh, tak se v České krajině pohybují už od 14 století. Přežijí v Sulíkově? Hana Pokorná Pavlišová

 

Zájemci o kurz cvičeni jógy, která se bude probíhat od října v dopoledních hodinách v zasedací místnosti OÚ v Sulíkově se mohou hlásit paní Zorce Ryšánkové na tel.: 608 468 478.

Z důvodu už několikáté stížnosti různých majitelů lesů v okolí Sulíkova na zakládání černých skládek připomínám, že veškerý odpad jde zdarma ukládat ve sběrném dvoře v Letovicích na Červeňáku - silnice směr Chlum, potom je velký ukazatel doleva na Sběrný dvůr. V dnešní době je největší barbarství vyvážet do lesa chemikálie, elektrospotřebiče nebo velkoobjemový odpad. V podstatě nikdo nestojí ani o hromady posečené trávy, kořenů a navezených větví v kterých jsme našli i plastové pytle. Prosíme všechny občany, v případě že uvidí podobné záškodníky aby je buď upozornili na možnost sběrného dvora nebo pořídili fotografii, videozáznam, popř. si zapsali značku vozu a tyto případy nahlásili na Obecní úřad, který zajistí další postup.

     Obce Sulikov - Vřesice

                    Znak transparent

Kontaktní údaje:

Obec Sulikov
Sulíkov 37, 679 62 Křetín

e-mail.: ou.sulikov@seznam.cz 

Úřední hodiny: středa 18:30 - 20:00 hod

Pokladna otevřena
Po - Pá od 6:30 do 12:15 hod
Telefonní čísla:.
Obecního úřadu: 516 462 925
Starostka: 777 290 172

ID datové schránky: 4hna2ie
Bankovní spojení:
ČS 1361534379/0800                                           

IČ: 00281018
DIČ: CZ00281018, obec není plátcem DPH